OPEN
Image

O nas

Twój maluszek jest w najlepszych rękach.
Żłobek „Klub Maluszka Gwiazdolandia” to żłobek z WIELOLETNIM DOŚWIADCZENIEM
Powstał z pasji i zamiłowania do pracy z dziećmi oraz z myślą o aktywnych zawodowo Rodzicach.Gwiazdolandia zapewnia ciepłą i profesjonalną opiekę nad dziećmi w wieku od 6 miesięcy do 4 lat.
Jest to miejsce gdzie zostawicie Państwo dzieci pod opieką wykwalifikowanego personelu. Żłobek znajduje się w cichej i spokojnej dzielnicy domków jednorodzinnych. Dysponujemy domem z bezpiecznym ogrodem, wyłącznie do dyspozycji Naszych maluchów.
Gwiazdolandia jest miejscem gdzie dzieci przebywają w kameralnej atmosferze,bawią się i uczą w małych grupach.Wszechstronnie rozwijają się i nabywają nowych umiejętności. Pragniemy, aby Gwiazdolandia była dla Państwa pociech miejscem przytulnymradosnym, twórczym oraz bezpiecznym.
Mamy szczerą nadzieję , że każdy Rodzic i każde dziecko, którzy zawitają w Gwiazdolandii poczują czar i miłość, którą to miejsce staramy się napełnić każdego dnia.
gwiazdki.mini.plandnia.png

Godziny otwarcia:

Zapraszamy:
poniedziałek-piątek
7:00 - 17:00
gwiazdki.mini.regulamin.png

Zezwolenie:

Wpis do rejestrów żłobków i klubów dzicięcych wydanyprzez Prezydenta Miasta Katowice w dniu 10 lipiec 2012 r pod numerem 4/2012

gwiazdki.mae.karta.zgloszeniowa.png

Język angielski

Zajęcia są prowadzone dwa razy w tygodniu po 40min. 
Zajęcia organizuje i prowadzi firma DOPTIMA LEARNING

gwiazdki.mini.menu.png

Wyżywienie:

Oferujemy naszym maluszkom kompleksowe wyżywienie cateringowe składające się z 5 zbilansowanych posiłków.
Image

Czym jest dogoterapia?

Kynoterapia, zwana również dogoterapią, to metoda wspomagająca rehabilitację i edukację zarówno dzieci, jak i dorosłych; wzmacnia efektywność pracy pedagogów, psychologów i rehabilitantów.

Technika ta wykorzystuje pozytywne oddziaływanie psa na człowieka i przynosi poprawę we wszystkich obszarach funkcjonowania człowieka, czyli w sferze: psychicznej, fizycznej, intelektualnej, emocjonalnej, społecznej. Interakcje pomiędzy pacjentem a psem pozwoliły na zastosowanie dogoterapii w rehabilitacji osób niepełnosprawnych, która wykorzystuje psy jako terapeutów i jest dostosowana do indywidualnych możliwości dziecka. Spokój, ciepło, pogoda oraz chęć pracy z człowiekiem to niezastąpione cechy psów, tak przydatne w rehabilitacji i leczeniu.

Pozytywne efekty dogoterapii dostrzec można również w terapii osób chorych, samotnych i starszych. Działanie w tym przypadku polega przede wszystkim na nawiązaniu psychicznej więzi ze zwierzęciem, co przyspiesza leczenie lub ułatwia przejście choroby.

Nie ma rasy psów szczególnie nadającej się do terapii. O przydatności decydują zawsze cechy osobnicze oraz umiejętności przewodnika, ale psy powinny spełniać pewne warunki. Muszą być odpowiednio przeszkolone, łagodne, zdrowe, czyste, bezpieczne, tolerancyjne, pewne siebie, posłuszne; powinny lubić pieszczoty i chętnie współpracować.  Źródło: http://www.dziecirosna.pl/

EFS.650.2.jpg

Projekt Mama wraca do pracy współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

OKRES REALIZACJI

Projekt realizowany jest w okresie od marca 2016 roku do czerwca 2017 roku, w tym:
- wykonanie prac adaptacyjnych i zakup wyposażenia (od marca do sierpnia 2016 roku)
- opieka nad dziećmi (od września 2016 roku do czerwca 2017 roku)

CELE I PLANOWANE EFEKTY

Głównym celem projektu jest ułatwienie powrotu na rynek pracy 30 rodzicom/opiekunom dzieci z terenu miasta Katowice, Mikołów, Tychy
oraz gminy Wyry, poprzez utworzenie nowych miejsc opieki żłobkowej w okresie od 01.03.2016 do 30.06.2017 r.

Utworzonych zostanie 30 miejsc opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat w nowej placówce zlokalizowanej w rejonie dzielnic południowych Katowic. 

Wsparciem objętych zostanie 30 osób opiekujących się dziećmi w wieku do lat 3, w tym:
- 20 osób (minimum 19 kobiet), które powrócą na rynek pracy po urlopie macierzyńskim
- 10 kobiet, które znalazły/poszukują pracy po urlopie wychowawczym

WARTOŚĆ PROJEKTU
Całkowita wartość projektu: 615.489,33 zł, w tym:
- dofinansowanie ze środków unijnych – 523.165,93 zł
-dofinansowanie z budżetu państwa – 18.464,68 zł
- wkład własny – 73.858,72 zł

Aktualności

Kontakt z nami:

Żłobek " Gwiazdolandia"

ul. Stabika 34

40-150 Katowice

tel. 792 029 470

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem